HeavyFinance ir Lande (buvusi LendSecured) platformų palyginimas

Šiame įraše bandome palyginti dvi gana išskirtines platformas, kurios siūlo investuoti į žemės ūkio sritį. Abi platformos siūlo labai panašiai atrodantį produktą – sutelktines paskolas ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, tačiau turi ir nemažai skirtumų, kuriuos pateikiame žemiau esančioje lentelėje.

HeavyFinance

 

Šalis, steigimo ir veiklos lokacija

Lietuva. Įmonė yra prižiūrima Lietuvos Banko.

Paskolos teikiamos Lietuvoje, Latvijoje, Bulgarijoje ir Portugalijoje.

Latvija. Įmonė yra prižiūrima Latvijos Banko.

Paskolos teikiamos tik Latvijoje, tačiau įmonė ketina aktyviai plėstis į Europą.

Mokėjimo įstaiga

Norint investuoti per šią platformą, reikia atsidaryti sąskaitą Payseroje. Nors tai yra nemokama, daliai investuotojų gali nepatikti papildomi rūpesčiai ir atsakomybė, susijusi su naujos banko sąskaitos turėjimu, priežiūra.

Pliusas – pinigai, esantys Paysera sąskaitoje, „matomi” platformoje iš karto, juos nedelsiant galima panaudoti investavimui.

Mokėjimai vykdomi per LemonWay. Lemonway yra mokėjimo paslaugų teikėjas, kuris užtikrina efektyvų ir saugų investuotojų lėšų saugojimą ir mokėjimo operacijų atlikimą. Lemonway yra reguliuojamas ACPR – Prancūzijos banko nuo 2012 metų.

Tačiau lėšos į investuotojo sąskaitą įskaitomos ne greičiau kaip kitą darbo dieną, taigi, nėra galimybės norimą investiciją įsigyti iš karto, jei nėra pinigų balanse.

Paskolos

Paskolos teikiamos daugiausia ūkininkams, kartais – įmonėms. Paskolų suma maždaug 10-100 tūkstančių eurų, trukmė – 12-36 mėn.

Minimali investavimo suma – 100 Eur.

Paskolos teikiamos daugiausia žemės ūkio bendrovėms, paskolos suma sudaro maždaug 10-50 tūkstančių eurų, trukmė – 4-24 mėn.

Minimali investicijos suma – 50  Eur (antrinėje rinkoje – neribojama).

Garantijos

Turto (žemės, sunkiosios technikos įkeitimas) įkeitimas. Taip pat teikiamos ir asmenine garantija (be turto įkeitimo) užtikrintos paskolos su 1-2 procentais didesnėmis palūkanomis.

Platforma pasižymi gana aukštu paskolos ir įkeičiamo turto vertės santykiu (LTV), kuris siekia 60-80 %.

 

Nekilnojamojo turto (žemės, statinių), kito turto (technikos, derliaus) įkeitimas.

Palankus LTV, kuris sudaro apie 20-50 %.

Antrinė rinka

Yra, tačiau pasirinkimas ne itin didelis, daugiausia parduodamos paskolos su vėluojančiais mokėjimais ir didoka premija (mokesčiu pardavėjui).

 

Didelis pasirinkimas, galima rinktis investuojamą sumą, nėra jokių papildomų mokesčių. Puikus įrankis paskolų portfelio diversifikavimui investavimo pradžioje.

Sąsaja

Gana komplikuota portfelio peržiūra, sunku susigaudyti investavimo apžvalgoje, rasti vėluojančias paskolas, neskelbiami pelningumo rodikliai (XIRR, ROI), nepateikiama grafinė portfelio apžvalga (pvz. vėlavimų pagal dienas procentas, investicijų paskirstymas pagal šalis ir kitus rodiklius).

 

Portfelio apžvalga šiek tiek paprastesnė ir aiškesnė, tačiau joje taip pat trūksta grafikos ir rodiklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *