Investavimo į P2P strategija

  1. Nepatikėti visų pinigų vienai platformai. Kad ir kaip saugiai ji atrodytų, skaidykite investicijas bent tarp 3-5 platformų, kad vienai jų susidūrus su sunkumais, bankrutavus ar tiesiog išnykus, vienu kartu nepradingtų visos jūsų investicijos. Atsiminkite, kad investavimas į P2P yra pakankamai rizikingas. P2P siūlomų atpirkimo ar kitokių garantijų patikimumas yra gerokai mažesnis nei banko indėlio garantijos, kurią teikia valstybė (be abejo, ir atpildas už riziką yra gerokai didesnis).
  2. Investuodami, nepatikėkite visų lėšų investicijoms vienoje šalyje, kad nesusidurtumėte su šios šalies ekonomikos nuosmukio ir /ar pasikeitusio teisinio reguliavimo rizika. Pvz. koronaviruso epidemijos metu kai kuriose šalyse buvo sustabdytas vartojimo paskolų išdavimas ir išieškojimas, Lenkijoje dėl to žlugo nemažai paskolų teikėjų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad daugiau (be ne absoliučiai) svarbu, kokioje šalyje teikiamos paskolos, o ne kur registruota yra pati platforma. Daug platformų dėl palankaus teisinio reguliavimo yra registruotos Estijoje, tačiau paskolas teikia visiškai kitose šalyse.
  3. Skaidykite investicijas tarp kuo daugiau paskolų. Visų pirma, tai ypač svarbu investuojant tose platformose, kur jokios atpirkimo garantijos nėra teikiamos (pvz. Bondora, Finbee). Ne veltui jose yra taikoma mažiausia investicijos į vieną paskolą suma (1-5 EUR), Taigi, net turint tik 100 EUR galima jas išskaidyti į pakankamai didelį skaičių investicijų. Rekomenduojama turimas lėšas padalinti bent į šimtą atskirų investicijų.
  4. Tose platformose, kuriose taikoma atpirkimo garantija, investavimo sumos skaidymas ne toks aktualus, tačiau jei sumą skaidysite lygiomis dalimis tarp skirtingų paskolų teikėjų, apsisaugosite nuo galimos konkretaus paskolos teikėjo (iniciatoriaus) nemokumo rizikos.
  5. Jei investuosite dalimis, jūsų investicijos išsidalins laike, tuo pačiu apsisaugosite nuo konkretaus laikotarpio keliamų rizikų – pvz. vasarą suaktyvėja besiskolinantys atostogoms; prieš Kalėdas – šventimui, t.y.  ne patys atsakingiausi skolininkai. Jei visos jūsų paskolos bus suteiktos tokiu laikotarpiu, galimai gausite mažesnę grąžą. Be to, skaidymas laike įtakos tai, kad grįžtančių pinigų srautas bus tolygesnis.
  6. Skaidykite investuojamas lėšas tarp platformų su skirtinga veiklos strategija. Nepatikėkite visų lėšų, pvz. platformoms, kurie finansuojamos vartojimo paskolos su „buyback” įsipareigojimu. Skirkite dalį lėšų kitokioms paskoloms (apsaugotoms nekilnojamojo turto įkeitimo; sunkiosios technikos ar transporto priemonių įkeitimu; verslo paskoloms) ir kt. Egzistuoja ir gana egzotiškos platformos, kuriose finansuojamas teisminis bylinėjimasis ar saulės elektrinės.

Toliau siūlome susipažinti su skirtingomis investavimo į P2P taktikomis.